“TLK dla Orłowa” – podpisz naszą petycję!

Pociągi TLK zatrzymujące się w Orłowie byłyby pozytywną zmianą nie tylko dla nas ale także dla mieszkańców wszystkich południowych dzielnic Gdyni. Skorzystali by także turyści – a co za tym idzie – również właściciele hoteli i pensjonatów. 

Podpisz petycję “TLK dla Orłowa”

Na pomysł stworzenia petycji w tej sprawie wpadł młody mieszkaniec Orłowa i działacz naszego stowarzyszenia, Michał Sakaluk.

Jak argumentujemy swoją propozycję?

1. Dla turystów

Orłowo jest nadmorską dzielnicą Gdyni niezwykle chętnie odwiedzaną przez turystów. Zlokalizowanych jest tutaj wiele punktów noclegowych. Pod tym względem naszą dzielnicę można porównać do wielu miejscowości turystycznych nad morzem i w górach, w których pociągi TLK się zatrzymują. Wprowadzenie postojów pociągów TLK w Orłowie pozytywnie wpłynie na jakość świadczonej przez PKO oferty skierowanej do turystów.

2. Dla mieszkańców Gdyni

W drugiej kolejności Orłowo stanowi już teraz bardzo chętnie wybierany przez mieszkańców południowych dzielnic Gdyni przystanek pociągów regionalnych. Bliskość dużego parkingu przy CH Klif oraz atrakcyjne położenie pomoże z powodzeniem odciążyć stację Gdynia Główna z korzyścią dla komfortu pasażerów mieszkających w południowych dzielnicach naszego miasta.

3. Dla Orłowa

Wreszczcie uważamy, że taka zmiana byłaby rozsądna zwłaszcza w sytuacji, gdy pociągi TLK zatrzymują się często na wielu mniej znaczących przystankach, nie mających tak dużego znaczenia turystycznego, jak chociażby Bydgoszcz Leśna, Zagórz czy Smętowo.

Nie czekaj – podpisz petycję!

Jeśli zgadzasz się z nami podpisz naszą petycję! Jeśli będzie nas dużo, nasz głos może się przebić a petycja okazać się skuteczna.

Przyczytaj też wywiad z Michałem Sakalukiem na temat oferty kolei w Orłowie opublikowany na stronie Gdynia.plus.


Czytaj więcej

  • Zapraszamy na spacery po historii Placu Górnośląskiego

    Zapraszamy na spacery po historii Placu Górnośląskiego w Orłowie, które poprowadzi znany regionalista, pan inż. Piotr Rykaczewski, autor publikacji książkowych oraz wielu projektów budynków znajdujących się w Orłowie. Spotykać będziemy się o godz. 11:00 przy wejściu na Targowisko w Orłowie w kolejne niedziele lipca: 14.07, 21.07, 28.07.

  • Jak głosowali mieszkańcy Orłowa w 2024 r.?

    Dwójka popieranych przez nas mieszkańców Orłowa wygrało wybory samorządowe w Gdyni w 2024 r. Aleksandra Kosiorek została prezydentką Gdyni a Dawid Biernacik z naszego stowarzyszenia uzyskał mandat radnego.

Nasze Orłowo