O Stowarzyszeniu

Dbamy o naszą Małą Ojczyznę

Dziki rozwój i bezprawna zabudowa nie mogą rujnować naszej dzielnicy, naszego majątku, naszego życia.

Mieszkańcy Orłowa

Co nas łączy?

Połączyła nas miłość do Orłowa i troska o piękno dzielnicy

Orłowo jest pod wieloma względami unikalne. Chcemy je chronić.

Orłowo może być czarującym „waterfront town” (z ang. „nadmorskim miasteczkiem”).
Zależy nam, aby uratować przed zabetonowaniem krajobraz naszej dzielnicy i unikatowy klimat jej uliczek.
Chcemy je zachować dla następnych pokoleń!

Co chcemy osiągnąć?

Na początek rzeczy najbardziej pilne:
1. Zatrzymać demolowanie krajobrazu i charakteru Orłowa.
2. Zapewnić mieszkańcom należytą reprezentację ich interesów.

Pora na prawdziwy dialog społeczny.
Zależy nam na tym, aby kroki podejmowane w Orłowie przez samorząd i inwestorów były dostosowane do unikatowej specyfiki dzielnicy oraz potrzeb mieszkańców.

Chcemy, aby miasto nie decydowało wbrew naszej woli

Czy Ty także sądzisz, że nie masz wpływu na inwestycje, jakie podejmuje miasto, bądź deweloper w Twoim sąsiedztwie?
Naszym celem jest, aby decyzje podejmowane w mieście, były dostatecznie konsultowane z nami – mieszkańcami.

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie stworzyli mieszkańcy, którym przyszło nieraz samotnie borykać się z różnymi niezwykłymi i zdumiewającymi problemami administracyjnymi w Gdyni.

Chcemy sobie wzajemnie pomagać i służyć swoim doświadczeniem innym. Chcemy razem działać dla wspólnego dobra.

Samopomoc sąsiedzka i dzielnicowa są naszym sposobem na zachowanie unikatowego charakteru Orłowa.

Dołącz do nas! Zacznijmy działać razem.

Wystarczy, że wypełnisz deklarację członkowską i oddasz ją jednemu z członków Zarządu. W ciągu miesiąca Zarząd podejmie uchwałę przyjmującą na członka.

I witamy na pokładzie! Od tej pory możesz korzystać z naszych zasobów i działać na rzecz swojej ulicy i swojego sąsiedztwa!

Aby uzyskać deklarację członkowską napisz do nas – odpowiemy i wszystko wyjaśnimy.