Parking blokuje wjazd a urzędnicy ingorują mieszkańców

Parking blokuje wjazd a urzędnicy ingorują mieszkańców

Pamiętamy, że płatne parkowanie w Orłowie rok temu wprowadzane było tak chaotycznie, że wystartowało bez kompletnego oznakowania. Oznakowanie poziome, gdy się już pojawiło, gdzieniegdzie blokowało zjazdy na działki mieszkańców.

Zgłosili się do nas mieszkańcy ul. Inżynierskiej, którzy spotkali się z taką sytuacją, gdzie od prawie roku linie wyznaczające miejsca parkingowe weszły w kolizję ze zjazdem na ich działkę. Gdy policja przyjeżdżała na miejsce rozkłada ręce, gdyż auta blokujące wjazd są zaparkowane poprawnie.

Ze zgłoszeń mieszkańców wynika wprost, że byli ignorowani przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, gdy informowali o tym urzędników. O sprawie pisało już Trójmiasto.pl, my natomiast zdecydowaliśmy się zainterweniować w sprawie mieszkańców naszej dzielnicy.

Dlatego zadaliśmy Zarządowi Dróg i Zieleni w Gdyni kilka pytań.

👉 Czy mieszkańcy bądź inne podmioty zgłaszały, że linie oznakowania poziomego wyznaczające miejsca przeznaczone do parkowania w obrębie ulic wymalowane są w świetle zjazdu na działkę (w kolizji z tym zjazdem), w taki sposób, że samochody zaparkowane w legalnych miejscach blokują wjazd na posesję?

👉 Jeśli odpowiedź na pytanie 1. jest twierdząca prosimy o podanie ilości wpływu takich zgłoszeń z podziałem na miesiące oraz z wyszczególnieniem ulic, których pisma dotyczyły.

👉 Jeśli odpowiedź na pytanie 1. jest twierdząca prosimy o podanie ilości usuniętych kolizji oznakowania poziomego ze zjazdami na działki. W jakim terminie od wpływu zgłoszenia, o które pytano w pkt. 1 usuwane były wspomniane kolizje?

👉 Prosimy o podanie dat wpływu zgłoszeń dotyczących sprawy opisanej na stronie: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Linie-postoju-blokuja-wyjazd-z-garazu-Problem-nierozwiazany-od-ponad-pol-roku-n166441.html. Prosimy o podanie informacji w jaki sposób poszczególne pisma zostały rozpatrzone oraz czy opisany problem kolizji oznakowania poziomego ze zjazdem na posesję został rozwiązany? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Czy miasto po roku pomoże mieszkańcom?

Teraz czekamy na odpowiedź miasta, artykuł będzie aktualizowany.

Jeżeli czujesz się ignorowany przez miejskich urzędników – pamiętaj, że razem możemy więcej. Dołącz do stowarzyszenia, działaj z nami w swojej własnej sprawie!

Nasze Orłowo