Kolejny zabytek w Orłowie na sprzedaż: al. Zwycięstwa 207A

Budynek mieszkalny przy al. Zwycięstwa 207A

Regularnie monitorujemy sprawy orłowskich zabytków i dopytujemy w ich sprawie Urząd Miasta Gdyni. Tym razem zapytaliśmy o zabytkowy budynek położony przy Alei Zwyciestwa 207A. Chodzi o dom położony na skrzyżowaniu z ul. Nawigatorów, przy którym rośnie piękny kasztanowiec uznany za pomnik przyrody.

18 stycznia 2024 r. otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Gdyni pismo, w którym dostaliśmy informację, że władze chcą sprzedać budynek.

Gmina Miasta Gdyni planuje docelowo wystawić nieruchomość położoną przy al. Zwycięstwa 207A w Gdyni na sprzedaż. Będzie to możliwe po wcześniejszym uregulowaniu stanu prawnego i zabezpieczeniu słusznych interesów najemców lokali, położonych w budynku posadowionym na przedmiotowej nieruchomości.

Przeczytaliśmy w odpowiedzi.

Czy nie można inaczej?

Przypomnijmy, że to nie pierwszy zabytek, który miasto chce sprzedać. Poza sprzedaną już willą “Słońce”, na sprzedaż czekają zabytkowe budynki przy ul. Folwarcznej/Wrocławskiej oraz znajdujący się przy dawnym Maximie pensjonat “Czerwony Dwór”.

Przypomnijmy, że w tym samym czasie, po sąsiedzku, Sopot w zabytku przy ul. Goyki 3 stworzył prężnie działający Art Inkubator a w znajdujących się po sąsiedzku willach również planuje stworzyć jednostki miejskie. Zatem, czy wyprzedaż miejskich zabytków to jedyny sposób na ratowanie zadłużonego budżetu miasta?

,

Czytaj więcej

  • Zapraszamy na spacery po historii Placu Górnośląskiego

    Zapraszamy na spacery po historii Placu Górnośląskiego w Orłowie, które poprowadzi znany regionalista, pan inż. Piotr Rykaczewski, autor publikacji książkowych oraz wielu projektów budynków znajdujących się w Orłowie. Spotykać będziemy się o godz. 11:00 przy wejściu na Targowisko w Orłowie w kolejne niedziele lipca: 14.07, 21.07, 28.07.

  • Jak głosowali mieszkańcy Orłowa w 2024 r.?

    Dwójka popieranych przez nas mieszkańców Orłowa wygrało wybory samorządowe w Gdyni w 2024 r. Aleksandra Kosiorek została prezydentką Gdyni a Dawid Biernacik z naszego stowarzyszenia uzyskał mandat radnego.

Nasze Orłowo